Анотація дисципліни

Предметом вивчення навчальної дисципліни є розкриття на теоретичному рівні глобальних проблем розвитку суспільства, акцентуючи при цьому увагу на тих проблемах розвитку світової економіки, які б були вирішені протягом останніх десятиліть ХХІ століття.

Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів:
1. Сутність глобалізації, її етапи та форми прояву. Методологічний аспект глобального економічного та соціального розвитку. Глобальні проблеми людства.
2. Глобальні економічні трансформації та характеристика глобалізаційних процесів

Предметом даного курсу є з’ясування сутності глобальних процесів та вивчення взаємозв’язків, взаємозалежностей національних економік в умовах посилення глобалізації й виникнення суперечливих явищ. Важливою складовою навчальної дисципліни «Глобальні проблеми світового господарства» є концептуальні засади глобалістики та формування планетарної економіки, національні економіки у глобальному просторі та асиметрія розвитку.

Мета і завдання дисципліни

Метою вивчення навчальної дисципліни є формування у студентів системи знань про закономірності особливості розвитку глобалізаційних процесів та їх вплив на соціально-економічний розвиток країн світ.

Основним завданням вивчення дисципліни є вивчення сутності і тенденцій інтернаціоналізації економіки, форм, методів, суб’єктів і рівнів міжнародної економічної діяльності, принципів і середовища її розвитку, практики здійснення та механізмів регулювання; набуття вмінь аналізувати й оцінювати світогосподарські явища та процеси у контексті національних інтересів України.